قبرس 724 > خرید ملک در قبرس شمالی

راهنمای خرید ملک در قبرس شمالی در سال 2024

خرید ملک در قبرس شمالی یکی از پرطرفدارترین سرمایه گذاری ها در سال های اخیر است. قبرس شمالی با آب و هوای معتدل مدیترانه ای در صنعت توریست و گردشگری بسیار قوی عمل میکند؛ به طوری که رتبه 7 را دردنیا برای جذب توریست دارد. قبرس شمالی یکی از اعضای مهم اتحادیه اروپا میباشد که قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا را ندارد.
شرایط بسیار ویژه ای که دولت قبرس شمالی در اختیار اشخاص خارجی قرار میدهد، مهاجرت به این کشور را بسیار آسان کرده و توجه سرمایه گذاران در حوزه خرید املاک را به خود اختصاص داده است. شایان ذکر است که خرید خانه در قبرس شمالی با پوند انگلیس که یکی از قوی ترین ارزهای دنیامیباشد، است. با خرید ملک در قبرس شمالی و اجاره دادن ملک خود میتوانید هر ساله درآمد ثابت ارزی داشته باشید. در ادامه به طور مفصل تر درباره خرید خانه در قبرس شمالی صحبت خواهیم کرد.

شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی یک فرآیند نسبتاً ساده است، اما در هر صورت شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در یک کشور ناآشنا سرمایه گذاری می‌کنید و مسلماً با قوانین آن‌ها آشنا نیستید. ولی جای هیچگونه نگرانی نیست در این بخش میخواهیم شرایط خرید ملک در قبرس شمالی را با شما در میان بگذاریم.
یکی از عواملی که کشور قبرس را به منطقه ای امن و سودآور برای سرمایه گذاری تبدیل کرده، این است که با توجه به رشد اقتصادی این کشور هر ساله قیمت ملک، حداقل بین 15 تا 20 درصد افرایش پیدا میکند و تا چند سال آینده پویایی شگفت انگیزی خواهد داشت. جمعیت کم این جزیره و شرایط بسیار مناسب آن فرصت فوق العاده ای به سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری امن و سودآور قرار داده است.
خرید و فروش خانه، با پوند انگلیس است که یکی از معتبرترین و قوی ترین ارزهای دنیاست که مقابل هر تورمی مقاوم است. این نوع سرمایه گذاری در قبرس، آن را از دیگر کشورهایی نظیر دبی ،گرجستان و غیره متمایز و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی را آسان تر میکند. امکان پیش خرید و خرید نقد و اقساطی جزء شرایط خرید ملک در قبرس شمالی به شمار میرود که در ادامه راجع به آن صحبت میکنیم.

دریافت سند تک برگه، برگ قطعی عرصه و اعیان و مادام العمر به نام خریدار خارجی میباشد و طبق قوانین دولت قبرس، تفاوتی بین سند ملک برای سرمایه گذاران خارجی و مردم خود این کشور نیست. طبق قوانین خرید ملک در قبرس شمالی بعد از فوت خریدار در صورت وجود وصیت نامه ملک طبق آن بین ورثه تقسیم میشود و اگر وصیت نامه ای نباشد، ملک به صورت مساوی بین وراث تقسیم خواهد شد. دولت قبرس هیچ سهمی از ملک خریدار خارجی ندارد و این موضوع شرایط خرید ملک در قبرس اروپایی را متمایز با کشورهایی همچون ترکیه و گرجستان و… میکند.

قوانین خرید ملک در قبرس شمالی همواره حامی سرمایه گذاران و مهاجران میباشد.

یکی دیگر از شرایط خرید خانه در قبرس شمالی این است که شما نیازی نیست ویزا داشته باشید و پس از ورود به این کشور برای شما پاسپورت فرودگاهی صادر خواهد شد. برای خرید ملک در این کشور نیازی نیست از قوانین جاری اتحادیه اروپا تبعیت کنید زیرا این کشور قوانین مستقل خودش را دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که اتباع خارجی حق داشتن ملک و یا خانه ای در مناطق نظامی و امنیتی این کشور ندارند!

شرایط پرداخت خرید ملک در قبرس شمالی برای خانه های در حال ساخت تنها با پرداخت 35% و برای خانه های آماده تحویل با پرداخت 50% از مبلغ کل خانه، سند به نام خریدار ثبت میشود.

خرید ملک در قبرس اروپایی

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی چیست؟

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی شرایط ویژه و فوق العاده ای دارد که به اقتضای شرایط هر فرد این مزایا متفاوت است.

فاصله جغرافیایی بسیار کم تا ایران

نزدیک بودن فرهنگ و آداب و رسوم مردم قبرس یه ایرانیان

هزینه زندگی به لیر

آب و هوای معتدل مدیترانه ای

گرفتن مجوز کار با اخذ اقامت

گرفتن مجوز کار با اخذ اقامت

گرفتن مجوز کار با اخذ اقامت

گرفتن مجوز کار با اخذ اقامت

سرمایه گذاری امن و سودآور

رشد اقتصادی چشم گیر قبرس شمالی

جمعیت کم و شرایط مالی بسیار مناسب

فروش و خرید خانه در قبرس شمالی با پوند انگلیس

تنوع بسیار بالا پروژه ها

داشتن مالکیت صد در صدی ملک اتباع

امکان خرید اقساطی و پیش خرید ملک

دریافت سند تک برگ قطعی عرضه و اعیان مادام العمر

خرید ملک در قبرس شمالی

مشکلات خرید خانه در قبرس شمالی

خرید ملک در هر کشوری با چالش ها و مشکلاتی همراه است که در این بخش به عمده ترین مشکلات خرید ملک در قبرس شمالی میپردازیم که عبارت اند از :

پرداخت هزینه بدون دریافت هیچ رسید و مدرک

عدم انتقال سند مالکیت به خریدار

دادن وعده های پوچ و توخالی

خرید خانه در قبرس شمالی قبرس 724

واجدین شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

اشخاصی که مایل باشند در کشوری سرمایه گذاری کرده ولی به آن کشور مهاجرت نکنند

اشخاصی که مایل باشند سرمایه گذاری امن داشته باشند و اقامت در آن کشور را نیز داشته باشند

اشخاصی که مشتاق سود قابل توجه ارزی باشند

اشخاصی که مایلند بسیار سریع مهاجرت کنند

اشخاصی که مایل باشند با اجاره ملک درامد ثابت ارزی داشته باشند

انواع سند مالکیت در قبرس شمالی

انواع سند ملکی در قبرس شمالی به طور کلی به چند دسته تقسیم میشوند که اگر قصد خرید ملک در قبرس شمالی را داشته باشید، لازم است انواع آنها بشناسیم :

سند ترک

این نوع اسناد مختص اشخاصی است که از ابتدا قبرسی بوده اند و در قبرس شمالی سکونت دارند.

سند تعویضی یا اکسچنج

صاحب ملک در قبرس شمالی ملک خود را با ملک دیگری در جنوب قبرس مبادله می‌کند.

سند تخصیص یا شهید

این نوع اسناد مربوط به ترکان مهاجر و یا شهیدان جنگ ترکیه و یونان است.

به یاد داشته باشید که هر فرد یا هر زوج میتوانند چند ملک را خریداری کرده ولی فقط یک سند را میتوانند دریافت کند(یعنی حتی اگر یک شخص خارجی، سه دنگ از یک ملک به نامش باشد هم نمیتواند سند دیگری را دریافت کند)

سرمایه گذاران با توجه به اینکه زمین مورد نظرشان چه سندی دارد میتوانند با مشاوره درست پروژه هایی رو انتخاب کنند که در آن قانون وراثت حائز اهمیت است.

نمونه قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی

قرارداد خرید ملک در قبرس شمالی، به زبان انگلیسی و در دو نسخه که یکی از آنها برای خریدار و دیگری متعلق به فروشنده است تنظیم می گردد. هر دو نسخه دارای قدرت اجرایی و ارزش یکسان است. شما باید قبل از تنظیم قرارداد خرید خانه در قبرس شمالی، درباره مبلغ پیش پرداخت، روش و زمانبندی پرداخت با مشاورین قبرس 724 مشورت کنید. مبلغ پیش پرداخت برای رزرو ملک مورد نظر در حال حاضر بین 2000 تا 5000 پوند است. بعد از پرداخت مبلغ تعیین شده، یک رسید رسمی به خریدار داده میشود. توجه داشته باشید که مبلغ پرداخت شده برای رزرو ملک به مدت یک ماه بوده و از مبلغ اصلی ملک کسر خواهد شد.
بعد از گذشت دو هفته تا یک ماه با پرداخت 35 تا 40 درصد از کل مبلغ، قرارداد اصلی بسته میشود. بعد از امضای قرارداد و دریافت رسید این معامله در اداره ثبت قبرس شمالی ثبت می گردد. پس از ثبت رسمی قرارداد، مالکیت قطعی و حق تملک به خریدار داده، و هرگونه نقل و انتقال از فروشنده گرفته میشود. خریدار باید برای تمبر مالیاتی 6.5 درصد از کل قیمت ملک را به اداره مالیات بپردازد.

مدارک لازم برای خرید ملک در قبرس شمالی

پاسپورت با حداقل اعتبار یکساله

گواهی عدم سو پیشینه

ترجمه سند ازدواج (اگر متاهل هستید)

خرید ملک در قبرس شمالی قبرس 724

قیمت خرید ملک در قبرس شمالی

با توجه به اینکه در سال های اخیر قبرس شمالی مرکز توجه سرمایه گذاران و تاجران میباشد و شرایط ویژه این کشور برای مهاجرت سریع متقاضیان است، میخواهیم در این پاراگراف درباره هزینه خرید ملک در قبرس شمالی صحبت کنیم.

قیمت خرید خانه در قبرس شمالی در بخش های داخلی آن با مناطق نزدیک ساحل متفاوت است اما به طور کلی قیمت ملک در قبرس شمالی از 100,000 پوند شروع میشود. قبرس شمالی شامل شهرای فاماگوستا، لانگ بیج، لفکوشا و گرینه میباشد. واضح است هزینه خرید خانه در قبرس شمالی بر اساس تیپ واحدها و موقعیت آنها در شهرهای مختلف آن متفاوت است. به طور میانگین قیمت خرید ملک در قبرس شمالی بسته به نوع ملک بین 100 تا 2 میلیون پوند میباشد.

هزینه خرید ملک در قبرس شمالی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است و هرساله با توجه به افزایش قیمت خانه در قبرس شمالی به یک سرمایه گذاری امن و مطمئن بدل شده، در نظر داشته باشید شما به عنوان یک خارجی ممکن است با قیمت مسکن در قبرس شمالی آشنا نباشید و اینجاست که باید از مشاورین حرفه ای کمک بگیرید تا در دام قیمت های غیرواقعی نیوفتید !

نوع ملک قیمت تقریبی به پوند
استودیو 100,000 - 130,000
یک خوابه 110,000 - 150,000
دوخوابه 130,000 - 160,000
پنت هاوس 280,000 - 500,000
ویلا 450,000 - 2,000,000

خرید ویلا در قبرس شمالی

خانه های ویلایی شامل استخر و فضای سبز هستند. قیمت خرید ویلا در قبرس شمالی بسته به شهر و تعداد اتاق طبق جدول زیر میباشد:

نام شهر تعداد اتاق قیمت تقریبی به پوند
اسن تپه ۳ خوابه 550,000
لانگ بیچ ۲ خوابه 300,000
گیرنه ۳ خوابه 1,000,000

قیمت آپارتمان در قبرس شمالی

خانه های آپارتمانی و پنت هاوس در قبرس شمالی طرفداران بسیاری دارند. قیمت آپارتمان در قبرس شمالی حدودا بسته به منطقه طبق جدول زیر میباشد:

نام شهر تعداد اتاق قیمت تقریبی به پوند
لانگ بیچ ۲ خوابه 130,000
لفکه ۲ خوابه 160,000
ماگوسا ۲ خوابه 160,000
اسن تپه ۲ خوابه 160,000

در قبرس شمالی خانه و آپارتمان های معمولی وجود دارند که از رفاهیات و امکانات کمتری برخودارند، در اینصورت است که حداقل قیمت خانه در قبرس شمالی به پول ایران در سال 2024 از 6 میلیارد تومان شروع میشود.

خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی

اگر علاقه به خرید ملک، ویلا و آپارتمان در قبرس شمالی را دارید ولی نگران هزینه های آن هستید، لازم است که بدانید برای خرید ملک در قبرس شمالی شما میتوانید از اقساط بلند مدت و یا اقساط کوتاه مدت بهره ببرید. خرید اقساطی خانه در قبرس شمالی به شما این امکان را میدهد که اگر ملک موردنظر شما گران تر از بودجه شما در حال حاضر باشد، با پرداخت اقساطی بتوانید ملک مورد نظرتان را بدون نگرانی خریداری کنید.
بدین صورت که برای خانه های در حال ساخت که به صورت پیش فروش به فروش میرسند، 35% از کل قیمت خانه را پرداخت کرده و سند ملک موردنظر به نام شما میشود و بعد از آن مابقی مبلغ ملک در چند سال و بدون بهره تصویه میشود. اما برای خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی که آماده تحویل به مشتری است، لازم است 50% از کل مبلغ ملک در ابتدا و مابقی آن در طی چند ماه پرداخت شود. خرید اقساطی خانه در قبرس شمالی یکی از پرطرفدارترین سرمایه گذاری در خارج کشور برای ایرانیان میباشد.

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس مشخص و شفاف است که تنها یک بار در هنگام خرید پرداخت میشود. به عنوان یک فرد خارجی شما باید علاوه بر قیمت کل ملک، هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس شمالی را بپردازید. هزینه جانبی خرید خانه در قبرس شمالی شامل 6 درصد هزینه ثبت قرارداد در اداره ثبت اسناد، 0.5 درصد هزینه ابطال تمبر، 5 درصد مالیات ملک پس از تحویل آن و 6 درصد هزینه سند اصلی میباشد. هزینه های انشعابات از 1500 تا 3000 پوند متفاوت است و پس از تحویل ملک محاسبه میشود. همچنین هزینه های آب و فاضلاب شهری و توسعه زیر ساخت ها در قرارداد اولیه حساب میشود.

خرید خانه در قبرس شمالی

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

1. انتخاب ملک

در وهله اول شما باید با توجه به سلیقه، قیمت خانه و یا ملک و شرایط فروشنده، ملک مورد خود را انتخاب کرده و سپس برای دیگر مراحل خرید ملک در قبرس شمالی گزینه های زیر را دنبال کنید.

2. ودیعه یا پیش پرداخت

زمانی که با فروشنده ملک در قبرس شمالی به توافق رسیدید بایستی مبلغی مابین 2000 الی 5000 پوند را به عنوان پیش پرداخت به فروشنده بپردازید تا مالک از خرید شما اطمینان حاصل کرده و با دیگری وارد معامله نشود.

3. بررسی ملک

پس از پرداخت ودیعه، شما باید با مشاورتان و وکیل شرکت از قرارداد ملک خریداری شده اطمینان حاصل کنید. مشاور و وکیل شرکت هرگونه ابهامی که در خصوص نحوه خرید ملک در قبرس شمالی باشد را برای شما رفع میکنند تا بهترین گزینه و انتخاب را داشته باشید.

4. تنطیم قرارداد

قرداد فروش به زبان انگلیسی و توسط وکیل شرکت با دفتر اسناد در قبرس شمالی تنظیم میشود. در این قرارداد تمام شرایط و ضوابط فروش ملک و طرح پرداخت و تمام موارد ثبت میشود. در این مرحله میتوانیم اصلاح یا تغییری در قرارداد ایجاد کنیم. پس از توافق دوطرفه، قرارداد ملک مورد نظر در یک دفتر اسناد رسمی با حضور دو شاهد، منعقد میشود. بعد از آن، شما بین 10 تا 14 روز فرصت دارید تا اولین قسط ملک خود را پرداخت کنید. طبق قوانین جدید در قبرس شمالی، پس از امضای قرارداد، خریدار باید تا 21 روز حق تمبر را پرداخت کند و قرارداد را در اداره ثبت اسناد ثبت کند. پس از ثبت قرارداد در ثبت اسناد، فروشنده نمیتواند ملک را به شخص دیگری بفروشد یا آن را اجاره دهد.

5. مجوز خرید

خریدار غیرترک باید برای اخذ مجوز انتقال سند، به انجمن شهرداری قبرس شمالی مراجعه کند و درخواست مجوز PTP بدهد که هزینه آن از 200 الی 1000 پوند است. مدارک لازم برای اخد مجوز در قبرس شمالی، فتوکوپی پاسپورت و گواهی سوء پیشینه است.

6. انتقال سند به خریدار

هنگامی که مجوز خرید را از انجمن شهرداری دریافت کردید، فروشنده سند مالکیت را به نام خریدار در اداره ثبت اسناد و املاک در قبرس منتقل میکند. به یاد داشته باشید که هم خریدار و هم فروشنده باید مالیات به اداره ثبت پرداخت کنند.

خرید ملک در قبرس اروپایی قبرس 724

اخذ اقامت قبرس شمالی با خرید ملک

شما به عنوان سرمایه گذار برای آنکه به دولت قبرس ثابت کنید که میتوانید از پس هزینه های زندگی در قبرس شمالی برآیید، لازم است هنگام مصاحبه با پلیس مهاجرت تمکن مالی خود را ارائه دهید.
این مبلغ بسته به نوع خرید شما متفاوت است.

· خرید نقدی و سکونت در ملک آماده 15000 دلار
· پیش خرید و پرداخت اقساطی 20000 دلار
· اجاره ملک 2500 دلار

اقامت قبرس شمالی با خرید ملک و ارائه تمکن مالی به شما تعلق میگیرد. این اقامت به صورت یکساله است. این روند از سال سوم درصورت ارائه تمکن مالی و عدم مشکلات نظیر قانون شکنی و… به صورت دوساله خواهد بود و در آخر از سال پنجم با توجه به مبالغ سرمایه گذاری در ملک و رعایت قوانین کشور قبرس شمالی شما قادر خواهید بود اقامت دائم خود را دریافت کنید.
دریافت اقامت مختار، ریجستر مشتری در سایت پلیس مهاجرت، افتتاح حساب بانکی، انجام آزمایش خون، مصاحبه با پلیس مهاجرت و در آخر دریافت اقامت قبرس اروپایی با خرید ملک و یا تهیه محل اقامت امکان پذیر میباشد. دریافت اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی یکی از آسان ترین و سریع ترین راه برای مهاجرت به این کشور است.

خرید ملک در قبرس اروپایی قبرس 724

خرید ملک در قبرس اروپایی

از آنجایی که قبرس شمالی یکی از کشور های بسیار زیبا و درحال توسعه است، توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. خرید خانه ارزان در قبرس شمالی همواره مورد توجه افراد برای مهاجرت به این کشور بوده است. زیرا با خرید ملک ارزان در قبرس شمالی با توجه به رشد قیمت خانه در هر سال، شما با سرمایه کم، سود قابل توجهی خواهید کرد. برای اینکار شما نیاز دارید با آژانس های مهاجرتی همکاری کنید تا با پروژه هایی که مناسب بودجه و سلیقه شماست، آشنا شوید تا شما را برای خرید ملک ارزان در قبرس شمالی یاری کنند. سپس بلیطی برای سفر به قبرس شمالی برای شما تهیه کنند تا شما بتوانید از پروژه های مورد نظرتان بازدید کنید و در نهایت ملک مورد پسندتان را انتخاب کنید.

من زیبا بنکدار35 ساله در شرکت قبرسی سرمایه گذاری – مهاجرتی قبرس 724 با تجربه 6 سال سابقه فروش و سرمایه گذاری در قبرس شمالی، شما را برای سرمایه گذاری و خرید ملک ارزان در قبرس شمالی یاری میکنم. شرکت ما در شهر فاماگوستا و خدمات ما به مشتریان برای بازدید از املاک برای خرید ملک در قبرس شمالی به صورت زیر است :

و پس از خرید ملک در قبرس اروپایی ما صفر تا صد پروژه اقامت شما را به عهده میگیریم.
همچنین اگر فرزندانی داشته باشید آنها را در بهترین دبیرستان ها و دانشگاه های بین المللی ثبت نام میکنیم. ما تا انتهای مسیر در کنار شما ایستاده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر برای خرید خانه در قبرس شمالی با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

4.6/5 - (91 امتیاز)

مشاوره رایگان خرید مسکن در قبرس شمالی

با ما تماس بگیرید

سوالات متداول خرید ملک در قبرس شمالی

خیر. برای خرید خانه در قبرس شمالی نیازی به ویزا ندارید و پس از ورود به این کشور برای شما ویزای فرودگاهی صادر میشود.

حداقل قیمت خانه در قبرس شمالی به تومان 6 میلیارد میباشد.

بله. شما میتوانید از طریق ارائه تمکن مالی و خرید ملک در قبرس شمالی، اقامت یکساله دریافت کنید.

برای خرید اقساطی ملک در قبرس شمالی برای خانه های در حال ساخت ابتدا 35 درصد از آن را پرداخت میکنید و سپس باقی مبلغ را با اقساط بلند مدت چند ساله پرداخت میکنید.

نظرات در مورد خرید ملک در قبرس شمالی

اشتراک در
اطلاع از
guest
11 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا حسینی
رضا حسینی
8 ماه قبل

ممنون عالی بود. s

رضا حسینی
رضا حسینی
8 ماه قبل

ممنون عالی بود.

رضا حسینی
رضا حسینی
8 ماه قبل

ممنون عالی بود.

رضا حسینی
رضا حسینی
8 ماه قبل

ممنون عالی بود

رضا حسینی
رضا حسینی
8 ماه قبل

ممنون عالی بود

علی
علی
10 ماه قبل

سلام. من قصد خرید ملک قبرس شمالی را دارم. آیا میتوانم اقامت در قبرس شمالی با خرید ملک بگیرم؟ و اقامت دائم قبرس با خرید ملک چگونه است؟

شکیبا سلیمانی
شکیبا سلیمانی
10 ماه قبل

برای خرید منزل در قبرس شمالی امکان پرداخت قسطی وجود دارد؟

فرناز احمدی
فرناز احمدی
10 ماه قبل

سلام. برای خرید ملک در قبرس شمالی قیمت ها از چند شروع میشود؟